Program Analytická a forenzí chemie
Garant programu Analytická a forenzní chemie (B403) je prof. Sýkora
Bakalářské programy mají společný základ. Jednotlivé specializace se liší povinnými předměty od 2. semestru studia.
Laboratorní výuka v bakalářských oborech je zaměřena na zvládnutí základních laboratorních postupů a úkonů. Studenti bakalářských programů absolvují základní předměty jako je Matematika, Obecná a anorganická chemie, Organická chemie, Analytická chemie, Biochemie a další (viz studijní plány jednotlivých oborů).
1. ročník: výběr specializace
- Specializace – Analytická chemie (B403A)
- V rámci této specializace je možno se během studia pomocí povinně volitelných předmětů zaměřit směrem ke klasické analytické chemii a jakostnímu inženýrství nebo na analýzu léčiv.
- Specializace – Forenzní analytická chemie (B403B)
- V rámci specializačních přednášek se seznámíte s prací kriminalistů, zajišťováním kriminalistických stop a jejich vyhodnocováním.
2. ročník: výběr tématu bakalářské práce
Během čtvrtého semestru vašeho studia si budete muset vybrat téma svojí bakalářské práce. Témata potenciálních bakalářských prací budou během uvedeného semestru (většinou na začátku května) vypsána v SIS. Pokud se vám některé z témat zalíbí, je potřeba se vydat za příslušným vedoucím dané práce a informovat jej o svém zájmu. Pokud i vedoucí práce bude souhlasit s tím, že si vás vezme na starost v roli vedoucího dané bakalářské práce, zajistí, že vaše jmého bude oficiálně přiřazeno v SIS k danému tématu (studenti se sami do SIS k tématům zásadně nepřihlašují). Důležité upozornění: vybírejte si jen z témat vypsaných pracovníky ústavu 402 (Ústav analytické chemie).
Vedle výše popsaného nejobvyklejšího způsobu přihlášení studenta k tématu bakalářské práce existuje ještě alternativní postup. Máte možnost si zajímavé téma vymyslet sami, následně dojít za potencialním vedoucím práce a návrh mu přednést. Pokud možný vedoucí s vaším tématem bude souhlasit nebo téma pozmění v oboustranném souladu, a pokud bude následně téma schváleno také garantem studijního programu, bude domluvené téma opět zapsáno do SIS (paní sekretářka/ školitel) a následně prakticky realizováno.
3. ročník: výběr tematických okruhů ústní části státní závěrečné zkoušky
V šestém semestru budete osloveni, abyste si vybrali z volitelných tematických okruhů.
Další informace o průběhu státní závěrečné zkoušky
Jak editovat odborné texty (např. bakalářskou práci)
Jak řešit problémy při psaní odborných textů, E. Juláková
Problematika plagiátorství
Problematika plagiátorství a ochrany autorských práv ve školních dílech, Dibuszová a kol.
Jak se vyhnout plagiátorství - příručka pro studenty, Foltýnek a kol.